„Elden Ring” z nowym zwiastunem prezentującym rozgrywkę

Przeżyj emocjonującą przygodę i zadecyduj o losach rozległego świata wypełnionego intrygami i potęgą. Stawiaj czoła straszliwym przeciwnikom, wykorzystując charakterystyczny dla FromSoftware system walki wręcz i odkryj szeroki wachlarz błyskotliwych strategii. Zobaczcie pierwszy zwiastun gry Elden Ring w polskiej wersji prezentujący rozgrywkę.

Nowy świat wypełniony fantastycznymi historiami i opowieściami został powołany do życia przez Hidetakę Miyazakiego – twórcę wpływowej i uznanej serii gier Dark Souls – oraz George’a R. R. Martina – autora Pieśni Lodu i Ognia, bestsellerowego cyklu fantasy według The New York Times. Gracze wyruszą w podróż przez misternie utkany świat ociekający krwią i oszustwem. Spotkają na swojej drodze postacie mające własne, wyjątkowe powody, by pomagać lub przeszkadzać im w osiąganiu celów; wrogów, których głębię oddano z niezwykłą starannością; i wreszcie przeróżne straszliwe stworzenia. Przeżywając kolejne przygody, gracze zadecydują o losach tych przeklętych ziem poprzez odkrywanie ich tajemnic i mitów.

Dzięki rozległym i nieskazitelnym krajobrazom, naturalnym efektom pogodowym oraz zmianom pory dnia i nocy gracze w pełni poczują się częścią świata Elden Ring już od chwili, kiedy rozpoczną swoją przygodę i wybiorą własną ścieżkę. Przemierzaj krainę pieszo lub konno, w pojedynkę lub z innymi graczami w sieci, pokonując trawiaste równiny, duszne bagna i gęste lasy. Wspinaj się na strzeliste góry, wkrocz do zachwycających zamków i odwiedź inne monumentalne miejsca, jakich nie było jeszcze w żadnej produkcji FromSoftware. Opcje RPG oraz personalizacji w Elden Ring pozwolą graczom znaleźć ich własny styl gry. Warto eksperymentować z różnymi rodzajami broni, wieloma magicznymi zdolnościami i szeroką gamą umiejętności, by odkryć nieznane wcześniej ścieżki postępu.

Elden Ring daje graczom możliwość wytyczenia własnej drogi przez świat. Rzucaj się w wir zaciekłych bitew z potężnymi wrogami lub wykorzystuj system walki z ukrycia, by zyskać nad nimi przewagę. To gracz decyduje, jak chce sprostać licznym wyzwaniom, które stawia przed nim gra.

„Przygotowując Elden Ring, wykorzystaliśmy całe swoje doświadczenie z pracy nad serią Dark Souls. Jako twórcy wielu gier RPG akcji w klimatach dark fantasy chcemy wykonać kolejny śmiały krok na drodze ewolucji tego gatunku”

– Hidetaka Miyazaki, prezes FromSoftware.

„Powołaliśmy do życia bogaty i niesłychanie rozległy świat bazujący na legendach napisanych specjalnie z myślą o grze przez George’a R. R. Martina. ELDEN RING to świat pełen tajemnic i niebezpieczeństw, czekający, by go zbadano i poznano. To dramatyczna historia, w której postacie ujawnią przed wami swe utajone motywacje. Mamy nadzieję, że z przyjemnością przekonacie się o tym wszystkim na własną rękę”

– dodaje

„Ogromnie cieszy mnie, że mogę ogłosić datę premiery ELDEN RING, nowej gry autorstwa pana Miyazakiego i pana George’a R. R. Martina – twórców, których szczerze podziwiam i którzy mają rzesze fanów na całym świecie. Jestem zachwycony, że wreszcie mogę opowiedzieć o tym wam wszystkim”

– dodaje Yasuo Miyakawa, prezes i dyrektor zarządzający BANDAI NAMCO Entertainment Inc.

„Będziemy nadal rozwijać ELDEN RING nie tylko jako grę, ale też na wielu innych polach, by przybliżyć świat i urok tej produkcji naszym fanom z całego świata. Liczymy na wasze nieustające wsparcie”.

Gra Elden Ring ukaże się 21 stycznia 2022 r. na PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S oraz Xbox One. Gra obsługuje funkcję Inteligentnego pobierania na konsolach Xbox, dostępne będzie także darmowe ulepszenie do wersji na PS5 dla graczy, którzy zakupią wersję na PS4.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu