EA Play 2020 bez tajemnic i bez niespodzianek

0
EA Play to konferencja, na której Electronic Arts prezentuje swoje najnowsze gry. W tym roku prezentacja odbyła się całkowicie za pośrednictwem Internetu.

Dlatego dyrektor spółki, Andrew Wilson zaczął całe wydarzenie od krótkiego przemówienia, w którym nie zabrakło podziękowań dla lekarzy i przypomnienia, aby uważać na siebie. Co prawda, EA Play jest taką imprezą, która rzadko kiedy zaskakuje, ponieważ prezentowane są zarówno nowe produkcje (najczęściej kontynuacje gier sportowych), jak i dodatki do już obecnych.

Z tego powodu na początku zobaczyliśmy zwiastun piątego sezonu wsparcia dla Apex Legends, który zadebiutuje 23 czerwca. Co ciekawe, produkcja Respawn Entertainment zmierza na Nintendo Switch i będzie posiadała crossplay ze wszystkimi platformami.

Jak pewnie zauważyliście, niedawno Electronic Arts porozumiało się z Valve i serie takie jak FIFA, Battlefield są ponownie dostępne na Steamie. Do tego zestawu dodano wspomniane Apex Legends, The Sims 4 oraz zremasterowaną kolekcję gier Command and Conquer.

Pierwszą, nową grą, jaka została zapowiedziana na przyszły rok został It Takes Two od Josefa Faresa, która opowie nam historię dziewczynki Rose, która przeżywa to, że jej rodzice chcą się rozwieść. Dlatego tworzy dwie lalki, dzięki którym może sterować ich emocjami. Pozwólcie, ze oddam głos Faresowi, który w swoim stylu wyjaśni czym ma być jego najnowsza gra.

Jeżeli jesteście fanami gier niezależnych twórców wydawanych przez EA to powinniście zwrócić swoją uwagę na Lost in Random. To gra, która zadebiutuje w przyszłym roku i jest mroczną przygodówką, w której jako mała dziewczynka trafiamy do świata podporządkowanemu kostce do gry.

Następnie pokazano zwiastun arenowego shootera Rocket Arena, który jak nazwa wskazuje opiera się na strzelaniu z rakiet, ale także na wykorzystywaniu zróżnicowanych umiejętności postaci. 14 lipca gra będzie miała swoją oficjalną premierą na PlayStation 4, Xboksie One, Originie oraz Steamie.

Na prezentacji nie mogło zabraknąć świeżo zapowiedzianego Star Wars: Squadrons, które  premierę będzie mieć jeszcze w tym roku. Na EA Play zobaczyliśmy pełnoprawny gameplay.

Podczas konferencji Electronic Arts poświęciło czas także nowej generacji konsol i raczej nikt z was nie będzie zdziwiony, gdy powiem, że pierwszymi grami na PlayStation 5 i Xbox Series X zostały Madden NFL 21 i FIFA 21.

Największą niespodzianką (ale także najbardziej wyczekiwaną) była zapowiedź nowej gry z serii SKATE, lecz ta, niestety, nie otrzymała jeszcze swojego zwiastuna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.