„Doktor Strange” w IMAX, 4DX i ScreenX

6 maja będzie dniem Doktora Strange’a – tego dnia we wszystkich formatach Cinema City odbędzie się premiera najnowszego marvelowskiego widowiska Doktor Strange: W multiwersum obłędu. W tytułowej roli wystąpi Benedict Cumberbatch, jedna z dwóch brytyjskich gwiazd tego weekendu. Drugą będzie Maggie Smith, wcielająca się w nestorkę rodu w Downton Abbey: Nowa epoka, kolejnej wielkiej premierze weekendu. Bliższe zwykłym śmiertelnikom emocje przeżywać będą widzowie polskiego dramatu F_cking Bornholm, który w doborowej obsadzie wchodzi do kin tego samego dnia.

Podczas weekendu, przed seansami Doktora Stange’a pokazywany będzie premierowo zwiastun filmu Avatar 2, którego poprzednia część zrewolucjonizowała kino 3D.

Film, na który czekają miłośnicy świata komiksu, Doktor Strange: W multiwersum obłędu w reżyserii Sama Raimiego, pokazuje, że 4 faza Marvel Cinematic Universe zaczyna rozkręcać się na dobre. Dr Stephen Strange (Benedict Cumberbatch), neurochirurg, który po ciężkim wypadku odkrywa świat magii i alternatywnych wymiarów, a także jeden byłych współpracowników Avengersów, który miał kluczową rolę w pokonaniu Thanosa, rzuca zakazane zaklęcie, co prowadzi do otworzenia się przejścia do multiwersum. Stawia to na szali istnienie wszechświata, jaki znamy do tej pory, a zagrożenie dla ludzkości może okazać się zbyt wielkie nawet dla połączonych sił Strange’a, jego sojusznika, Wonga (w tej roli Benedict Wong), a także Wandy Maximoff (Elizabeth Olsen). Naczelny czarodziej MCU będzie musiał stawić czoła nie tylko swojemu dawnemu znajomemu, mistrzowi mistycznych sztuk, Karlowi Mordo (Chiwetel Ejifor), ale także… alternatywnym wersjom samego siebie.

Doktora Strange’a warto spotkać w najlepszej technologii – aż trzech wyjątkowych formatach w Cinema City. Co czeka na widza?  IMAX – wrażenia zapewniane są przez panoramiczny, ogromny ekran oraz doskonały, przestrzenny dźwięk, dzięki głośnikom umieszczonym w starannie wyznaczonych miejscach: za ekranem, po bokach sali oraz na suficie. Ekrany IMAX w Polsce mają 24 metry szerokości i 18 metrów wysokości, co w połączeniu z efektami dźwiękowymi oferuje przeżycia filmowe przekraczające granice wyobraźni. 4DX – rewolucyjna technologia, która dzięki ruchomym fotelom i zaawansowanym rozwiązaniom środowiskowym (wiatr, woda, zapach) oraz trójwymiarowemu obrazowi oferuje pełne efektów specjalnych kinowe przeżycie. ScreenX – technologia, która wykorzystuje nie tylko centralny ekran, ale i boczne ściany sali, dzięki czemu obraz otacza widza, sięgając poza jego pole widzenia aż do kąta 270 stopni.

Świat brytyjskich arystokratów na ekranie

Dzieje brytyjskiej rodziny Crowleyów już od lat cieszą się zainteresowaniem polskich widzów. Doskonale przyjęty serial kostiumowy w 2019 roku doczekał się pełnometrażowej kontynuacji, a teraz do kin wchodzi kolejna odsłona perypetii arystokratów i ich służby. Akcja Downton Abbey: Nowa epoka przenosi widzów na Riwierę Francuską, gdzie poznają tajemniczą przeszłość Violet Crawley (Maggie Smith). Crawleyom podróż na południe pozwoli na nowo poznać historię rodzin, a światło dzienne ujrzą nieznane dotąd fakty. Tymczasem w rodowej siedzibie Downtown Abbey pojawia się ekipa filmowa, przynosząc zaskakujące konsekwencje dla arystokratów. W filmie wyreżyserowanym przez Simona Curtisa zobaczymy wszystkich gwiazdy znane z serialowej wersji – Maggie Smith, Michelle Dockery, Penelope Witon, Elizabeth McGovern, Hugh Dancy’ego oraz Hugh Bonneville’a.

Polskie kino cały czas ma dobrą passę. Najnowsza produkcja, F_cking Bornholm z Agnieszką Grochowską, Maciejem Stuhrem, Grzegorzem Damięckim i Jaśminą Polak, dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Dwie radykalnie odmienne pary – małżeństwo z długim stażem i nowy związek z Tindera spotykają na majówce na malowniczej duńskiej wyspie. Plany są sielankowe, ale rzeczywistość okaże się zgoła inna. W tym komediodramacie zderzymy się z kryzysem w związku, problemami z komunikacją i zmęczeniem oczekiwaniami innych.

Informacje o repertuarze dostępne są na www.cinema-city.pl .

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu