„Doctor Who” – 14. Doktor oraz powrót uznanego twórcy serialu

BBC oficjalnie ogłosiło, że nowym, czternastym już wcieleniem Doktora – słynnego protagonisty serialu Doctor Who zostanie aktor znany między innymi z Sex Education.

Ncuti Gatwa, bo o nim tu mowa, zastąpi w głównej roli Jodie Whittaker. Co ważne, Gatwa będzie pierwszym czarnoskórym aktorem, który wcieli się w ikoniczną postać Doktora.

Nie ma słów, by opisać, jak się czuję. To mieszanka zaszczycenia, ogromnej ekscytacji i, oczywiście, nieco strachu. Ta rola i serial znaczą tak wiele dla tak wielu (osób) na świecie, włącznie ze mną, i każdy z moich niesamowicie utalentowanych poprzedników potraktował tę wyjątkową odpowiedzialność i przywilej z najwyższą starannością. Dołożę wszelkich starań, by zrobić to samo. Russell T. Davies jest prawie równie ikoniczny co sam Doktor i możliwość pracy z nim to spełnienie marzeń. Jego pisarstwo jest dynamiczne, ekscytujące, niesamowicie inteligentne i pełne niebezpieczeństwa. Metaforyczna piaskownica dla aktora. Cały zespół ciepło mnie przyjął i naprawdę oddał całe serce serialowi. (..) W przeciwieństwie do Doktora, może i mam tylko jedno serce, ale oddam je całe tej serii.

– mówi w oświadczeniu Ncuti Gatwa.

Jak z powyższej wypowiedzi wynika, Doctor Who zmieni również showrunnera. Chrisa Chibnalla zastąpi wspomniany Russell T. Davies, co z pewnością ucieszy fanów pierwszych serii New Who. To on bowiem przywrócił serial na antenę po piętnastu latach (nie licząc filmu z 1996 roku), dając miłośnikom produkcji świetne wcielenia Doktora w postaci Christophera Ecclestona i Davida Tennanta, a także niezapomniane kreacje ich kompanów i kompanek, takich jak choćby Rose Tyler, Jack Harkness czy Donna Noble.

Warto wspomnieć, iż po powrocie Doctor Who w 2005 roku, rok później serial otrzymał nagrodę British Academy Television dla najlepszego serialu dramatycznego, a dwa odcinki – nagrodę Hugo. Ponadto Davies pracował również przy serii Torchwood i Przygody Sary Jane.

Obecny showrunner, Chris Chibnall, wraz z odgrywającą rolę 13. Doktor Jodie Whittaker, mają rozstać się z serią po trzynastym sezonie i trzech odcinkach specjalnych, które zostaną wyemitowane jeszcze w tym roku.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu