Disney pracuje nad nowym „Pamiętnikiem Księżniczki”

Według doniesień Aadrita Mukerji napisze scenariusz dla Disney’a do The Princess Diaries 3, który ma być kontynuacją filmów z Anne Hathaway w roli głównej, a nie restartem lub remakiem.

Sama Hathaway obecnie nie ma możliwości powrotu jako protagonistka historii, ale często powtarzała wcześniej, że byłaby otwarta na powrót do franczyzy, gdyby pojawiła się taka szansa, więc fani z nadzieją mogą czekać na więcej informacji na ten temat.

Dla przypomnienia, The Princess Diaries, adaptacja książki Meg Cabot o tym samym tytule,  debiutowała w 2001 roku z Hathaway w roli amerykańskiej nastolatki, która dowiaduje się, że jest spadkobierczynią tronu Genowii niewielkiego, europejskiego królestwa. Produkcja spotkała się z powszechnym uznaniem, dzięki czemu Hathaway stała się supergwiazdą. Kontynuacja, The Princess Diaries 2: Królewskie zaręczyny miała premierę w 2004 roku i kontynuowała historię Mii Thermopolis, która wraca do Genowii, by ostatecznie zostać koronowaną na królową. Również ta odsłona historii Mii była ogromnym sukcesem Disney’a, zarabiając 134 miliony dolarów w kasie, chociaż reakcja publiki na film była nieco  gorsza niż jego poprzednika.

Paulina Komorowska-Przybysz
Paulina Komorowska-Przybysz
Mól książkowy, marzący o wydaniu własnej książki, zapalony gracz konsolowy i planszówkowy o zapędach artystycznych i zamiłowaniu do rękodzieła. Wychowana na Gwiezdnych Wojnach, Obcym i książkach Stephena Kinga. Trochę roztrzepana, często zbyt szczera i nieustannie ciekawa świata.

Popularne w tym tygodniu