„Dirt 5” – prezentacja trybu Playgrounds na Gamescom 2020

Podczas Gamescom 2020 zaprezentowano nowy tryb zmierzający do Dirt 5. Twórcy pozwolą na tworzenie własnych tras.

Firma Codemasters ujawniła Playgrounds, czyli zestaw narzędzi do tworzenia, dzielenia się i odkrywania w DIRT 5 – terenowej grze wyścigowej, która ukaże się na platformy PlayStation 4, Xbox One i PC już 16 października, a na Xbox Series X oraz PlayStation 5 później, jeszcze w tym roku.

Playgrounds pozwoli graczowi na zaprojektowanie, stworzenie, edytowanie i jazdę po samodzielnie stworzonych arenach – oraz dzielenie się nimi z resztą świata. Gracze będą mieć do dyspozycji szeroką paletą obiektów do wyboru, od wybojów, kickerów i ramp, do pętli, tuneli oraz pierścieni ognia.  Następnie stworzone przez siebie trasy należy przypisać do jednego z trzech trybów:

Gate Crasher – szybka jazda pomiędzy punktami kontrolnymi w postaci odpowiednio ustawionych bramek. Brzmi łatwo, ale po dodaniu pętli i innych przeszkód poziom trudności wzrasta!
– Gymkhana – arena wypełniona driftowaniem, bączkami i trikami – poważne wyzwanie, tylko dla kierowców na naprawdę wysokim poziomie, nagradzanych za szybkość oraz styl.
– Smash Attack – Zabawa w chowanego – jak najszybciej znajdź i zniszcz ukryte na arenie przedmioty.

Dla tych, którzy chcą więcej akcji, powstało menu Discover. Kategoria Featured to najlepsze, wybrane i polecane przez studio tory. Top to zbiór torów najlepiej ocenianych przez innych użytkowników, a Lucky Dip daje losowy wybór ze wszystkich trzech kategorii.

 

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu