Wygraj książkę „Decimus Fate i Talizman Marzeń” [ZAKOŃCZONY]

-

Uwaga! Nowy konkurs! Razem z Wydawnictwem Fabryka Słów przygotowaliśmy dla was nowy konkurs! Tym razem w naszej zabawie do wygrania dwa egzemplarze książki Decimus Fate i Talizman Marzeń autorstwa Petera Flannery’ego. Zapraszamy.

Popbookownik objął pozycję swoim patronatem.

wygraj książkę Decimus Fate i Talizman Marzeń konkurs
Decimus Fate i Talizman Marzeń

Decimus Fate – potężny mag, który wyrzekł się magii, by odpokutować dawne grzechy.

Opiekun – łowca demonów, który już na nie nie poluje.

Obaj niosą na barkach brzemię popełnionych uczynków, niewyobrażalnej straty i wzajemnej nienawiści. W każdym tli się nadal płomyk dobra i chęć zapłacenia światu za dawne uczynki.
Tajemnicza zaraza w klasztorze Tan Jit Su staje się do tego znakomitą okazją. Jednak śmiercionośna choroba, choć przerażająca, zdaje się tylko początkiem problemów, jakie spadną na obu mężczyzn w chwili ich pierwszego spotkania.
Niestety, sumienia nie da się oczyścić równie łatwo, co miecza z krwi a skrzywdzeni ludzie nie zapominają tylko dlatego, że ktoś poprosił o wybaczenie.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Fabryka Słów, mamy dla was dwa egzemplarze książki Decimus Fate i Talizman Marzeń.

Co trzeba zrobić aby zdobyć nagrody? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Magia bywa zwodnicza. Czy chcielibyście nią dysponować? Jeśli tak, to jak byście ją wykorzystali?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają dwa, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Ich autorzy zostaną nagrodzeni jednym egzemplarzem książki Decimus Fate i Talizman Marzeń. Na wasze zgłoszenia czekamy do 20 czerwca 2022, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Fabryka Słów.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 20 czerwca 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwa najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody: jeden egzemplarz książki Decimus Fate i Talizman Marzeń.
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrody stanowią: 2 x Decimus Fate i Talizman Marzeń.
 12. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni

Zwycięzcy ogłoszeni poniżej.

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

23 komentarzy

 1. Magia posiada ogromny potencjał destrukcyjny i degeneracyjny. Władza nad światem, pieniądze, zemsta za doznane krzywdy – posiadanie magicznych mocy niewątpliwie kusi, by wykorzystać je w nie zawsze słusznym celu. Czy byłabym osobą, która potrafiłaby się ustrzec przed tymi zagrożeniami? Czy jestem na tyle pyszne i zadufana w sobie, by tak twierdzić? Historia dała aż nadto przykładów udowadniających, że nawet szlachetne jednostki w obliczu pokusy ulegają wpływom władzy. Nie chcę ryzykować, podejrzewam, że początkowa chęć naprawy świata doprowadziłaby do jeszcze większej katastrofy. Nie chcę brać tej odpowiedzialności na swoje barki.

  Oczywiście akceptuję regulamin. 🙂

 2. W serii „Pieśń lodu i ognia” George’a R.R. Martina magia stanowi podstawę, na której oparty jest porządek astronomiczny, pory roku oraz inne prawa naturalne. Istnieją również jednostki, które potrafią wykorzystywać istniejące siły i posługiwać się magią. Nie uraczy się tam jednak machania różdżkami i rzucania czarów z niczego. Ukierunkowanie magicznych sił zgodnie z wolą człowieka wymaga ofiary, największe zaklęcia możliwe są wyłącznie przy złożeniu ofiary z życia. Bardzo podoba mi się wykorzystanie zasady równowagi do przedstawienia balansu między tym, co fizyczne a tym, co duchowe. Wszystko ma swoją cenę, a moc czarodzieja zależy od tego, czy jest gotów tę cenę zapłacić. Tak, magia jest zwodnicza. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak bardzo. Nie czuję się na siłach, by próbować zrozumieć jej tajemnicę, a co dopiero świadomie nią władać. Takie próby pozostawię innym i mam nadzieję, że los uchowa ich przed katastrofą.
  Akceptuję regulamin.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać DECIMUS.

 3. Kto by nie chciał dysponować magią zapytacie? Przecież byłoby to takie świetne, mieć możliwość wyczarowania sobie ulubionych lodów pistacjowych (skoro tak trudno w Polsce je dostać), zrobić rano psikusa mężowi i zaczarować jego skarpetki, by przed nim uciekały (kiedy tak mocno spieszy się do pracy), lub wyczarować dodatkowy regał na książki (bo nie mam już siły, na robienie kolejnego samodzielnie ze stali i drewna). Prawda jest jednak taka, że nie o taką magię mi chodzi… chciałabym mieć moc zmieniania rzeczy ważnych. Chciałabym móc uwarzyć eliksir, który sprawi, że moja siostra będzie mogła mieć potomstwo, żeby mój brat nie musiał rozwodzić się z żoną, a moja Luda, którą przyjęliśmy pod nasz dach, mogła w sekundę zmienić narodowość, by nikt nie okazywał jej pogardy. I takie rozwiązanie mogłoby być oczywiście zwodnicze… bo gdybym starała się „odczarować” całe zło na świecie, czy wciąż umielibyśmy dostrzegać dobro? Czynić dobro? Czy raczej pozwalalibyśmy sobie na więcej złego, bo zawsze może to ktoś odczarować… jest to pytanie natury egzystencjalnej, na które nie znam odpowiedzi… ale chętnie bym się przekonała… najwyżej byłabym sekretną magiczką 🙂

  -Akceptuję regulamin

 4. Nie chciałabym dysponować magią. Polegam na sile własnych decyzji, pasuje mi świat realny, nie chciałabym żyć w takim poprawionym przez magię i zaklęcia.Uważam, że magia może być niebezpieczna i zwodnicza.

 5. Czy chciałabym dysponować magią? Myślę, że mam ten zdolność już teraz. Bez Hollywoodzkich efektów specjalnych, bez blichtru i splendoru. Każdy dzień, w którym mogę sprawić że na twarzy drugiego człowieka pojawia się uśmiech to magia. Każda wizyta w przytulisku dla zwierząt, poświęcony czas, spacer które sprawiają że te małe zastraszone istoty zaczynają cieszyć się życiem to magia. Moc spełniania wszystkich życzeń mogłaby być niebezpieczna… spróbujmy najpierw odnaleźć tą maleńka cząstkę magi w sobie i uczymy życie choć jednej istoty lepszym. Może w ten sposób zapracujemy sobie na nasze supermoce? Kto wie😉
  *Akceptuję regulamin

 6. Magia rzeczywiście bywa zwodnicza i nie chciałabym z niej korzystać. Czytałam już wystarczająco dużo książek i wniosek odnośnie magii jest zawsze ten sam: magia zawsze ma swoją cenę, a ja nie chciałabym musieć jej płacić.

  Akceptuję regulamin.

 7. Z magii korzystałabym z umiarem, by nie tworzyć iluzji, że wszystko powinno się nią naprawiać, czasem trzeba coś zostawić własnemu losowi. Jednak na pewno wykorzystałabym ją do ożywiania martwej przyrody, by było kolorowo, bujnie, wokół wszystko kwitło i przyroda tętniła życiem. Dzięki magii leczyłabym ludzi, by cierpienia i ból mogły być ukojone, a rany zaleczone. Zapobiegałabym tragediom, tym związanym z żywiołami i tych czynionych ludzkimi rękami, by było mniej złoczyńców, a więcej dobrych ludzi 🙂 Upiększałabym to, co szare i smutne i przywracała ład tam, gdzie panuje chaos 😉

  Akceptuję regulamin

 8. MAGIA BYWA ZWODNICZA. CZY CHCIELIBYŚCIE NIĄ DYSPONOWAĆ? JEŚLI TAK, TO JAK BYŚCIE JĄ WYKORZYSTALI?

  Z magią jest jak z używkami – wszystko jest dla ludzi, ale trzeba znać umiar. Jeżeli ze zdrowym umiarem można by było korzystać z magii to czemu nie?

  Osobiście magię wykorzystywałbym, aby chronić i ratować zwierzęta, które bardzo kocham oraz by chronić środowisko przed bałaganem, jakiego narobiliśmy w nim my – ludzie. Jednakże używałbym jej z rozsądkiem, aby mimo wszystko nie zaszkodzić ludziom i technologii, z której bądź co bądź też korzystam.

  akceptuję regulamin.

 9. Czy chciałabym dysponować magią? Naturalnie! Przede wszystkim chciałabym nią dysponować tylko w szczytnych celach. Uzdrawianie, uszczęśliwianie i ulepszanie świata, to dziedziny, którymi bym się zajęła w pierwszej kolejności. Nie sobą, a wszystkim co dookoła. W rezultacie i tak osiągnęłabym swoje osobiste, własne szczęście. Bo przecież czymże jest zdrowie naszych najbliższych jak nie darem i naszą radością? A pokój na świecie? A uśmiechnięci ludzi na ulicy? Życzliwość Pani w piekarni i bezinteresowna pomoc przechodnia, gdy wiatr wygina nam parasol w drugą stronę? Te wszystkie składowe tworzą naszą przestrzeń i to gdzie jesteśmy, więc gdybym tylko miała magiczną moc, zadbałabym o ulepszenie codzienności, zarówno mojej jak i wszystkich dobrych osób w moim otoczeniu. Z uwagi na ryzyko nadużycia magii, bardzo bym sobie życzyła, by moja władza działała tylko w zakresie „DOBRA”, nigdy „zła” i próżności. Jeśli zachodziłoby prawdopodobieństwo, że zatraciłabym swoje dotychczasowe wartości i swój światopogląd – zdecydowanie zrzekłabym się magii.
  Akceptuję regulamin.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy! Osoba, która wcześniej została wybrana, nie odpisała w wyznaczonym terminie, dlatego nagroda przechodzi na Ciebie.
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada i już nie będzie wybierany kolejny zwycięzca. W tytule maila proszę podać DECIMUS.

 10. Czy czasem marzy mi się dysponowanie magią. Oczywiście, że tak. Czy chciałabym ją wykorzystać dla dobra świata i ludzkości? Jasne! I nie piszę tego, by się przypodobać, po prosto tak mam. Los świata leży mi na sercu co najmniej od podstawówki, gdzie wysyłana że szkoły na konkursy ekologiczne zaczęłam się bardzo sprawą przejmować. I od kiedy kilkaset kilometrów dalej była powódź stulecia, a w kraju na południowym wschodzie wojna domowa. I od kiedy uświadomiłam sobie, że pod względem ogólnego dobrobytu świat jakoś nie zmierza w dobrym kierunku, tylko pogłębia nierówności. Jak zatem użyłabym magii? Może byłabym triksterem, który w przewrotny, zabawny, złośliwy, słuszny, ale jednak bezkrwawy sposób każe i nawraca odpowiedzialnych za zło. Tu zabawiłabym się w duchy z „Opowieści wigilijnej” i pokazała niektórym ludziom konsekwencje ich czynów. Tu przeniosłabym dyktatora na bezludną wyspę, pod magiczną kopułę czy w inne miejsce, gdzie nie będzie w stanie nikomu zaszkodzić odcięty od świata. Tam sprawiłabym, że absurdalnie wielkie bogactwo zbudowane na wyzysku kogoś opuszcza, za to magicznie pojawia się tam, że ludzie potrzebują środków na domy, szkoły, szpitale, wodociągi, rozwój ekologicznych technologii lokalnych produkcji. Gdzie indziej kazałabym przyrodzie pochłonąć jakiś całkowicie zbędny i szkodliwy przybytek. Utrudniałabym życie małostkowym i znęcającym się nad innymi ludźmi, stosując na nich drobne sztuczki jak ze slapstickowej komedii – potknięcia, gdy kogoś gonią, uciekające przedmioty, jakieś bajkowe kije samobije. Czy jednak na pewno zdołałabym przywracać magią sprawiedliwość za pomocą niegroźnych dla zdrowia i życia psikusów? Wiadomo z dzisiejszej psychologii, że nadmiar empatii, przynajmniej tej emocjonalnej, nie jest zawsze najlepszy, bo współodczuwając cierpienie ofiary, potrafimy czuć chęć użycia przemocy wobec sprawcy. Może więc zostałabym krwawą mścicielką, która podpaliłaby cywilizację, pstryknięciem palców wymazała połowę ludzkości, torturowała tych, którzy zrobią rzeczy niedopuszczalne w moim kodeksie moralnym. Nie wiemy nigdy, co w kim moc i władza wyzwoli. Więc z całą tą magią… może jednak lepiej nie.

 11. Chciałabym móc dysponować magią, aby tworzyć eliksiry zdrowia. Leczyłabym nie tylko fizyczne schorzenia, ale też zaburzenia psychiczne.
  Limit dzienny energii magicznej,bo równowaga musi być. Oczywiście nie inkasowałabym za to srebrników. I pomogałabym jedynie tym, którzy by tej pomocy chcieli.

  *Akceptuję regulamin

 12. MAGIA BYWA ZWODNICZA. CZY CHCIELIBYŚCIE NIĄ DYSPONOWAĆ? JEŚLI TAK, TO JAK BYŚCIE JĄ WYKORZYSTALI?

  Tak, chciałbym dysponować magią. Żyjemy w czasach, w których coraz bardziej zanika empatia do drugiego człowieka. Ludzie coraz bardziej zatracają się w nieustannej pogoni za pieniądzem, zapominając przy tym o takich wartościach jak rodzina, przyjaźń czy też miłość. Myślę, że odrobina magii, tej dobrej magii była by zbawienna dla obecnego świata i obecnych czasów. Wystarczyłoby odrobinę zaczarować obecne społeczeństwo po to, żeby ludzie nauczyli się być człowiekiem dla drugiego człowieka, po to żeby byli dla siebie dobrzy, wreszcie po to, żeby dla drugiej osoby byli w stanie zrobić coś bezinteresownie. Uważam, że najpotężniejszym zaklęciem który mógłby pomóc obecnym czasom jest czar zwany miłość. To on powoduje, że żyje się lepiej, lżej. Daje nadzieję na lepsze jutro. Jest balsamem dla naszej duszy. Mówi się o magii świąt. O tym, iż jest to okres pojednania. Chciałbym dysponować taką magią, żeby nie tylko ten okres był kojarzony z magią i okresem pojednania, ale żeby kojarzone z tym było całe życie. Bez bólu, bez wojen, bez cierpienia. Magiczny okres, magiczny czas w którym nieustannie panować będzie mogło dobro.

  Akceptuję regulamin.
  Wybieram wydanie klasyczne.

 13. MAGIA BYWA ZWODNICZA. CZY CHCIELIBYŚCIE NIĄ DYSPONOWAĆ? JEŚLI TAK, TO JAK BYŚCIE JĄ WYKORZYSTALI?

  Magia – choć bywa zwodnicza – i może być biała lub czarna – może pomóc lub zaszkodzić.
  Mam wrażenie, że jako dziecko nią dysponowałam. Często bowiem – zdążyłam coś pomyśleć, aby się stało i działo się to maksymalnie do dwóch dni. I choć nie jestem Czarownicą, wiem, że świadoma intencja ma siłę magii.
  Moce magii mogłabym wykorzystać wyłącznie do dobrych celów. Do pomocy innym.
  Do tego, aby bezdomny dostał szansę od losu i stanął na nogi, do tego, by chory nie musiał już cierpieć i żył szczęśliwe bez bólu, do tego, by ktoś, kto stracił kogoś bliskiego, mógł mieć go znów z powrotem.
  To byłby środek nie tylko do powiększenia bogactwa, swojego, czy innych, ale przede wszystkim sposób na radośniejsze życie wszystkich ludzi wokół. Sposób, by na niebie zawsze było słońce i niebieskie niebo, w oddali tęcza, a czarodziejski dywan czekałby na nas jak wycieraczka – tuż przed naszymi drzwiami. Takowy zabierałby nas tam, gdzie tylko byśmy chcieli.
  Jednego dnia moglibyśmy być w Australii i podziwiać kangury, drugiego dnia – w Egipcie u podnóży piramid. Każdy dzień byłby dla nas garścią fantastycznych przeżyć, a każda radosna myśl o drugim człowieku, pomnażałaby pierwotne dobro. Taką magią mogłabym otoczyć cały świat, aby żył w zdrowiu, przyjaźni, miłości i niekończącej się zdrowej eksploracji naszej planety.
  Takiej magii życzę nam wszystkim. I niech dobra Magia się niesie.

  Akceptuję regulamin.
  Wybieram wydanie klasyczne.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać DECIMUS.

 14. Magia pomogłaby mi w dbaniu o czystą przestrzeń w śmietniku. Po wypowiedzeniu słów: „karton, ryba filiżanka z pewnością nie do jednego garnka” odpady lądowałyby w odpowiednim miejscu.

  Akceptuję regulamin.
  Wybieram wydanie klasyczne.

 15. Pomimo tego, że magia może być zwodnicza to otwiera ona pole do niezliczonych możliwości. Gdybym mogła ją dysponować, zapewne użyłabym jej, tworząc coś z niczego – przełamując prawa znanej nam fizyki i materii. Rozpalić ogień w powietrzu, a może sprawić, że kwiaty wyrosną na betonie? Wszystko jest możliwe, a to wszystko dla samego doświadczenia czegoś nieosiągalnego i nieprawdopodobnego.
  Akceptuje regulamin. Wersja klasyczna.

 16. Anna
  Dla mnie MAGIA to hipnotyczna uczta, to mroczne tajemnice znane tylko naszym myślom.
  Przepowiada przyszłość, prorokuje, ale też jest omylna. Zna wartość wierności, ale i moc kłamstwa
  i nie – prawdy. Ale magia to nie tylko zło, ale i dobro. I właśnie w dobrym świecie miłości moją magię bym wykorzystała. W świecie zamkniętym pod powiekami dojrzałej kobiety, powracającej snem do dziecięcych zabawek, młodzieńczych uniesień, miękkiego dotyku…
  Potraktowałabym magię jako oczyszczenie. Oczyszczenie z wszelkiego zła, wszelkiej niegodziwości, nietolerancji… Marzy mi się „magiczny świat” , bez wszelkich absurdów, bez podłości logiki ludzi, odpowiedzialnych za losy innych. Warto wrócić do lektury „Małego księcia”, i przypomnieć sobie tę opowieść o dorastaniu do wiernej miłości, do prawdziwej przyjaźni i odpowiedzialności za drugiego człowieka.
  „Akceptuję regulamin”

 17. MAGIA BYWA ZWODNICZA. CZY CHCIELIBYŚCIE NIĄ DYSPONOWAĆ? JEŚLI TAK, TO JAK BYŚCIE JĄ WYKORZYSTALI?

  Magię się kocha, jakkolwiek by ona nie była. Nieważne, jak bardzo zwodzi, zbyt wiele bram otwiera, by z niej nie skorzystać, skoro nadarza się okazja. Także chętnie bym ją wykorzystała, podejrzewając ryzyko, a znając życie i siebie, to pewnie na głupoty 😅 Ale gdybym jakoś się w czas ogarnęła, to wykorzystałabym ją społecznie z elementami „plus coś dla mnie” – zapewne do jakiejś abrakadabry na rzecz stanu, powiedzmy, aby co roku Polska (pfff, razem ze mną) znalazła się w innej części świata, aby poczuła klimat danego miejsca i stała się bardziej otwarta, tolerancyjna i perspektywiczna. Zaczęłabym od Antarktydy. Nie, żeby to miało kogokolwiek czegoś nauczyć (no chyba żeby ludzie przestali narzekać, że tak baaardzo zimno o tej porze roku), ale ja po prostu chcę teraz zobaczyć pingwiny…

  Akceptuję regulamin

 18. Oczywiście, że chciałabym dysponować magią! Kto o tym nie marzy? By mieć moce, które mogłyby mnie chronić, sprawić, że życie byłoby łatwiejsze, by móc stworzyć lepszy świat, bez bólu i cierpienia.

  Akceptuję regulamin

 19. Magia bywa zwodnicza. To fakt, ale ja bym ją wykorzystała tylko w dobrych zamiarach, by zło odczarować, zimne serca z lodu rozmrażać, empatią zarażać i sprawiać, by w świecie, w którym postęp technologiczny wiedzie taki prym – choć odrobina miejsca znalazła się na ludzkie uczucia i wiarę w to, że każdy z nas jest na swój sposób czarodziejem, który za sprawą magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam potrafi wskrzesić odrobinę dobra.
  „Akceptuję regulamin”
  Wybieram wersję modern.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu