Czy można oszukać przeznaczenie? „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome (…)” – recenzja mang 1-4

-

Ludzka pamięć jest bardzo ciekawa i nieprzewidywalna. Potrafimy zapominać o ważnych rzeczach, jakie miały miejsce kilka sekund temu, a z drugiej strony przypominamy sobie o naprawdę odległych wydarzeniach z naszego życia.

Co byście zrobili, gdyby okazało się, że już kiedyś istnieliście? Ba! W innym świecie, innym ciele, a nawet mając więcej lat. Taka informacja powaliłaby was na kolana sprawiając, że ciężko byłoby wam się pozbierać. Bohaterka mangi, którą pragnę wam dzisiaj przybliżyć, przeżyła coś całkiem podobnego. Jak poradziła sobie z tak szokującą informacją? Czy udało jej się dowiedzieć czegoś ciekawego, co pozwoliłoby jej odmienić przyszłość w nowej rzeczywistości? Na pewno nie zdradzę wam wszystkich szczegółów, ale już teraz gorąco zachęcam do zapoznania się z nietuzinkową historią Catariny!

Od początku, od początku

Naszą podróż rozpoczniemy od przybliżenia postaci głównej protagonistki. Młodziutka, rozpieszczona ośmioletnia księżniczka, o całkiem wrednym i trudnym charakterku, ulega wypadkowi. Dochodzi do uszkodzenia głowy, w wyniku którego przypomina sobie wiele wspomnień ze swojego poprzedniego życia. Kiedyś była siedemnastolatką, w całkiem innym świecie. Niestety, swojego żywota dokonała ginąc w wypadku samochodowym.

Catarina zaczyna zauważać pewne podobieństwo pomiędzy grą, w jaką kiedyś grała, a jej obecnym światem. Dowiaduje się także, że jest czarnym charakterem i nie czeka jej happy end.

Zdruzgotana dziewczyna z całych sił będzie starać się odmienić swój los. Gra nie jest jednak łaskawa dla protagonistki, ponieważ nie ważne, jaką ścieżkę wybierze, to i tak czeka ją śmierć bądź inna nieprzyjemność. Czy Catarina będzie wstanie przezwyciężyć zły los i oszukać przeznaczenie?

Zmiany w życiu są potrzebne    

Myślę, że nie zaskoczę nikogo stwierdzeniem, że Odrodzona jako czarny charakter w grze otome… to całkiem prosta historia, przy której nie będziemy musieli zbytnio się zmęczyć. Nie znajdziemy tutaj niesamowicie skomplikowanej fabuły czy trudnych wątków, przy których warto było by się zastanowić kilka razy. Pozycja ta to bardzo dobra manga na wieczór po ciężkim dniu, gdy nie mamy już ochoty na wysiłek intelektualny, a chcemy się dobrze bawić i pośmiać. Dostarczy nam na pewno dużo radości i pozwoli odpocząć.


Fabuła toczy się swoim torem, nie przyśpieszając, zatem nic nie powinno nam umknąć. Nie odczujemy przy tym tytule nudy, ponieważ zawsze coś się dzieje. Czytelnicy są zaskakiwani nowymi faktami, a wszystko jest im przystępnie  podawane, w odpowiednich momentach, tak aby zawsze trzymać odbiorców w delikatnym napięciu.

Szkoła śmieszności

Humor w mandze jest na tyle prosty, że powinien wzbudzić uśmiech u każdego czytelnika. W wielu przypadkach możemy pomyśleć, że bohaterowie robią jakieś głupoty, jednak należy mieć z tyłu głowy świadomość, że Odrodzona jako czarny charakter w grze otome… jest komedią. Pamiętając o tym, zabawę macie gwarantowaną!

Postaci stworzone zostały tak, aby każda miała zdecydowanie inny charakter, dzięki czemu czytelnikom na pewno bez problemu uda się swoją ulubioną. Co więcej, projekty bohaterów są naprawdę ładne i oddają ich charaktery. Spoglądając chociażby na główną bohaterkę, jesteśmy w stanie przewidzieć nawet częściowo, z kim mamy do czynienia. Osoba odpowiedzialna za rysunki potrafi świetnie podkreślać zmianę sytuacji oraz emocje na twarzach postaci. Nakreśla momenty mocno humorystyczne w taki sposób, że stają się jeszcze śmieszniejsze! Scenariusz oraz oprawa graficzna są spójne i tworzą całkiem dobry komiks.

Do rzeczy!

Nie żałuję przeczytania tych czterech tomików. Wręcz przeciwnie – bardzo się cieszę, że pojawiły się w mojej biblioteczce. Podczas lektury bawiłam się dobrze i mogłabym polecić tę serię zarówno swoim przyjaciołom, jak i wam! Nie jest to górnolotna historia, ale daje nam możliwość odpoczynku oraz potrafi rozbawić do łez, a właśnie takie miała zadanie –rozśmieszyć nas swoją prostą fabułą i komicznymi bohaterami.

Jak dla mnie, nie ma co się długo zastanawiać, tylko kupować i czytać! Dziękuję za możliwość zgłębienia tej historii wydawnictwu Waneko.

Czy można oszukać przeznaczenie? „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome (…)” – recenzja mang 1-4

 

Tytuł: Odrodzona jako czarny charakter w grze otome, gdzie wszystkie ścieżki prowadzą do złego zakończenia

Autor: Satoru Yamaguchi, Nami Hidaka

Wydawnictwo: Waneko

ISBN: 9788380968660

podsumowanie

Ocena
7

Komentarz

Komedia, która rozbawi was do łez. Jeśli takiej właśnie szukaliście – to już ją znaleźliście!
Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Inne artykuły tego redaktora

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu

Czy można oszukać przeznaczenie? „Odrodzona jako czarny charakter w grze otome (…)” – recenzja mang 1-4Komedia, która rozbawi was do łez. Jeśli takiej właśnie szukaliście – to już ją znaleźliście!