Czarnoskóry Superman – nowy projekt dla HBO od Michaela B. Jordana

Michael B. Jordan, za pośrednictwem swojej firmy Outlier Society, tworzy nowy projekt dla HBO Max – o Black Supermanie.

Fabuła produkcji ma się obracać wokół inkarnacji Supermana zwanej Val-Zod. Źródła donoszą, że Outlier Society zatrudniło scenarzystę, który już pracuje nad pierwszym szkicem. Nie znamy jednak jego nazwiska. Na chwilę obecną nie wiadomo także, czy obraz ma być filmem pełnometrażowym czy może serialem limitowanym, chociaż póki co „raczej” chodzi o serię.

Michael B. Jordan ma przy niej pełnić rolę producenta, prawdopodobne jest także, że w niej wystąpi.

Przypomnijmy, że Val-Zod to ostatni z Kryptończyków w swoim uniwersum (Ziemia 2) i drugi używający imienia Superman.

To nie pierwsza próba odejścia od schematycznego wyglądu słynnego superbohatera DC w kinematografii. Wcześniej media donosiły, że J.J. Abrams i jego firma Bad Robot mają w planach stworzenie filmu o czarnoskórym Supermanie dla Warner Bros. Ten tytuł ma śledzić losy Kal-Ela/Clarka Kenta, choć wcieli się w niego Afroamerykanin, a reżyserią i całym projektem zajmie się także osoba czarnoskóra (Abrams miałby pełnić jedynie funkcję producencką).

ŹródłoCollider
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu