Commander ’85 z nowym demem. Polski thriller sci-fi zmierza na PC i konsole

Jesienią na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch trafić ma Commander 85, czyli nowa gra szczecińskiego studia The Moonwalls, łącząca w sobie grę przygodową, thriller, science fiction, survival i symulację życia hakera. Jak tłumaczą twórcy, to tytuł osadzony w konwencji retro, który wyróżnia się mocno zróżnicowaną rozgrywką i unikalnymi rozwiązaniami.

Studio The Moonwalls pracuje nad grą już od kilku lat. Commander ’85 jest osadzonym w Stanach Zjednoczonych w latach 80. XX wieku thrillerem sci-fi z elementami gry przygodowej, symulacji i survivalu. Główny bohater to mieszkający na przedmieściach Chicago nastolatek będący synem polskich imigrantów. Jego życie zmienia się nieodwracalnie, gdy na urodziny dostaje komputer marki Commander, szczytowe osiągnięcie ludzkiej cywilizacji z systemem prawdziwej sztucznej inteligencji.

Gracze mogą liczyć tutaj na wiele ciekawych i świeżych rozwiązań. Commander ’85 jest bardzo zróżnicowanym projektem pod względem rozgrywki. Ta gra to także np. wiele elementów losowych, zadania pobocze czy trzy różne zakończenia. Sama fabuła dotyczy z kolei m.in. wyścigu zbrojeń, tajemniczego incydentu w Roswell, eksperymentów wojskowych oraz SI. Całość świetnie uzupełnia klimatyczna ścieżka dźwiękowa Marcina Maślanki

– mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

W maju br. Commander ’85 sukcesem zakończył zbiórkę na platformie crowdfundingowej Kickstarter na wsparcie projektu. Wcześniej tytuł zdobył kilka wyróżnień branżowych dla gier niezależnych (m.in. w trakcie GameDaily Connect USA 2019, Playtopia 2019 oraz Game Connection America 2020). Grę doceniło także polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych”.

Jak zapowiada Ultimate Games S.A., jesienią 2020 r. Commander ’85 zostanie wydany równocześnie na PC (Steam), PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Już teraz na platformie Steam jest dostępne bezpłatne demo

Joanna Janik
Do bólu zakochana w grach wideo, kolekcjonerka gier, konsol i wszelkich gadżetów z nimi związanych. Fanka marvelowego uniwersum, rysownik z przypadku i niedoszły fotograf spełniający się na Instagramie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu