Co wydarzyło się w Azeroth? ,,World of Warcraft: Kronika II” – recenzja książki

-

Czy mieliście kiedyś podczas grania tak, że nie mogliście zrozumieć, co się dzieje w grze? Wydarzenia rozgrywały się zbyt szybko, żeby zarejestrować, co się właściwie stało. Niestety uniwersum World of Warcraft jest tak bardzo rozbudowane, że niektóre osoby nie są w stanie złapać, o co w nim chodzi. Bywa tak, iż w trakcie rozgrywki gubią się w zadaniach oraz fabule. Dla takich osób Blizzard przybywa na ratunek. Przygotował dla nich serię kronik, w których znajdą dokładnie rozpisane wydarzenia, od stworzenia świata aż po czasy teraźniejsze. Jest to obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć bieg historii w grze i powieściach. Cieszy mnie to, że twórcy popularnej serii przygotowali dla nas tak wyjątkową pozycję, ponieważ nawet ci najnowsi czytelnicy/gracze będą mogli bez najmniejszego problemu wejść do świata uniwersum.

Kolejna dawka historii

W tej części Kroniki odbiorcy przeczytają o decydujących wydarzeniach z przeszłości Azeroth. Zdobędą informacje między innymi o dramatycznych losach Strażnika Medivaha. Dowiedzą się także wiele o pierwszej wojnie orków i ludzi. Znajdą dużo danych o zawiązaniu się przymierza. To wszystko zostało spisane na dwustu ośmiu stronach, tak aby czytelnicy i fani mogli poukładać sobie chronologicznie wydarzenia, jakie rozegrały się w historii tego świata. W książce pojawiają się cudowne rysunki stworzone przez Petera Lee, Josepha Lacroix, Alexa Horleya i Wei Wanga. Rozpalają wyobraźnie fanów, ale także tworzą klimat.

Dobra jakość

Całość wydana jest porządnie i z dbałością o szczegóły. Dostając w ręce swój tome, będziecie zaskoczeni drukiem wysokiej jakości oraz ładną okładką. Poza ciekawą treścią, w tym tomie odnajdziecie przepiękne ilustracje. Artyści zostali dobrani odpowiednio do charakteru utworu, dzięki czemu ich styl idealnie pasuje do mrocznego świata World of Warcraft. Autorzy postawili sobie za zadanie, aby chronologicznie przestawić każde z wydarzeń, jakie miały miejsce w Azeroth. Wydaje mi się, że udało im się osiągnąć zamierzony efekt, ponieważ podczas lektury zrozumiałam niektóre elementy fabuły i mogłam je odpowiednio ułożyć.

Czy Kronika jest niezbędną pozycją biblioteczki fana tego uniwersum? Wydaje mi się, że tak. Na jej kartach zostały spisane całe dzieje świata, w jakim rozgrywa się akcja książek i gier. Warto zgłębić się w tę treść, aby mieć wszystko poukładane. Wtedy cała fabuła nabiera sensu i pozwala nam w stu procentach zrozumieć, z jakimi zadaniami zmagają się nasi ulubieni bohaterowie.

Jestem na tak!

Historia, jak zawsze, jest ciekawa i przedstawiona w przystępny dla każdego sposób. Polecam przeczytać World of Warcraft: Kronikę II, szczególnie osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dzikim i bujnym światem Azertoh. Oszczędzą sobie problemów z niezrozumieniem skomplikowanych wydarzeń. Dzięki temu, gdy będą chciały zagrać w popularną grę, bez kłopotu rozpoczną swoją przygodę w tym fascynującym i niebezpiecznym uniwersum.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak cudownie i dokładnie zostały wydane książki. Nie można się do niczego doczepić, a przy tym tomy cieszą oko. Nabywca czuje, że przedmiot, jaki zakupił, został stworzony z najwyższą starannością. Mówi się, iż nie powinniśmy oceniać książek po okładce, ale nie ukrywam, że na swoich regałach lubię mieć porządnie i ładnie wydane pozycje, a World of Warcraft: Kronika II została przepięknie przygotowana.

Obowiązek dla fanów

Komu polecam Kronikę? Przede wszystkim osobom, które zagubiły się w natłoku wydarzeń dziejących się w tym trudnym i brutalnym świecie. Zachęcam także największych fanów serii, aby sięgnęli po ten tom. Odnajdą w nim ogrom wiedzy, ale też przepiękne ilustracje, przygotowane specjalnie na potrzeby tej książki. Warto zainteresować się wydaniami Kroniki i znaleźć odpowiedzi na pytania, jakie nas nurtowały podczas długich sesji rozgrywanych w świecie Azertoh.

Co wydarzyło się w Azeroth? ,,World of Warcraft: Kronika II” – recenzja książkiTytuł: World of Warcraft: Kronika II

Autor: Robert Brooks, Matt Burns i inni

Wydawnictwo: Insignis

Liczba stron: 208

ISBN: 9788366575042

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

podsumowanie

Ocena
10

Komentarz

Gorąco zachęcam każdego fana uniwersum do zainteresowania się tą serią!
Patrycja Szustak
Patrycja Szustak
Jest najprawdziwszym hobbitem, który kocha wszelkie zwierzęta, a najbardziej koty (jakby mogła wybrać swoje kolejne wcielenie, zostałaby grubym kotem). Przemieniła swój pokój w bibliotekę, na niekorzyść pleców mężczyzn, którzy musieli wnosić te wszystkie książki. Jej wzrost ułatwia zawinięcie się w kokon i oglądanie filmów oraz seriali całymi dniami. Lubi dobrą kawę, jednak jest zbyt leniwa, żeby ją zaparzyć.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu

Gorąco zachęcam każdego fana uniwersum do zainteresowania się tą serią!Co wydarzyło się w Azeroth? ,,World of Warcraft: Kronika II” – recenzja książki