Co oglądać, siedząc w domu? Seriale dla tych, którzy tęsknią za podróżami

-

Piękna pogoda za oknem i majówka za pasem. Spędzanie czasu w domu na pewno nie przychodzi łatwo zapalonym podróżnikom. Wszystkim, którzy nie mogą doczekać się podróży polecamy wycieczki szlakiem ulubionych państw czy miast w towarzystwie przyjaciół, smakoszy, szpiegów, handlarzy czy zabójców. Każdy na pewno znajdzie kierunek dla siebie. Wszystkie seriale są dostępne w HBO GO.
#Wsiąść do pociągu… Ucieczka

A gdyby tak rzucić wszystko i ruszyć w szaloną podróż po Stanach Zjednoczonych?

Tak właśnie robi Ruby Richardson, w serialu HBO Ucieczka, która postanawia porzucić swoje nudne życie na przedmieściach, aby spotkać się ze swoim byłym chłopakiem ze studiów, Billy’m Johnsonem. Siedemnaście lat wcześniej kobieta zawarła z nim pakt. Jeśli jedno z nich wyśle sms o treści „ucieczka”, a drugie odpowie tym samym, obydwoje porzucą wszystko i spotkają się na dworcu Grand Central w Nowym Jorku, aby razem wyruszyć w podróż przez Amerykę.

Co oglądać, siedząc w domu? Seriale dla tych, którzy tęsknią za podróżami
Kadr z serialu „Ucieczka” @HBO Polska
#Neapol i piękne włoskie krajobrazy: Genialna przyjaciółka, 2 sezony

Z Genialną przyjaciółką można poczuć prawdziwy klimat Neapolu. To oparta na cyklu powieści Eleny Ferrante historia trwającej sześćdziesiąt lat przyjaźni między dwoma kobietami. Akcja toczy się właśnie głównie w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni kilkudziesięciu lat. W drugim sezonie serialu wraz z bohaterkami odwiedzamy też Ischię – jedną z malowniczych wysp Morza Tyrreńskiego, a później także Pizę.

#Śladami wykwintnej kuchni – przystanek pierwszy Barcelona: Foodie Love

Dla prawdziwych koneserów wykwintnej kuchni hiszpański serial HBO Europe Foodie Love będzie nie lada gratką. To historia dwojga trzydziestokilkulatków, którzy poznają się dzięki aplikacji randkowej dla miłośników jedzenia. W ciągu kilku spotkań odwiedzą nie jedno inspirujące kulinarnie miejsce. Serial rozgrywa się głównie w Barcelonie, ale bohaterowie smakować też będą specjały Rzymu, Prowansji czy Japonii.

#Berlin w klimacie międzywojnia: Babylon Berlin, 2 sezony

Akcja pierwszego sezonu serialu Babylon Berlin przenosi nas w klimat końcówki lat dwudziestych ubiegłego wieku. Poznajemy wtedy Berlin jako miasto zabawy i grzechu, bezprawia i nieograniczonych możliwości. Jest tętniącą życiem metropolią, miejscem, w którym ambitni i utalentowani mają szansę osiągnąć sukces. Ale pod błyszczącą, rozwibrowaną powierzchnią całe masy ubogich mieszkańców walczą o lepsze życie. To jest czas zorganizowanej przestępczości i narastania politycznych ekstremizmów. Wkraczamy w sam środek tego świata, kiedy mieszkający do tej pory w Kolonii młody i pracowity policyjny inspektor Gereon Rath zostaje wysłany do centrali w Berlinie i tam rozpoczyna pewne śledztwo.

Co oglądać, siedząc w domu? Seriale dla tych, którzy tęsknią za podróżami
Kadr z serialu „Babylon Berlin” @HBO Polska
#Londyn plus wycieczki po europejskich stolicach: Obsesja Eve, 3 sezony

Co się stanie, jeśli sprytna agentka brytyjskich tajnych służb wywiadowczych i utalentowana, przebiegła morderczyni zaczną prowadzić ze sobą niebezpieczną grę w kotka i myszkę? Efektem będzie pościg jednej za drugą właściwie po całym świecie. Nagradzany serial  Obsesja Eve, oparty na powieści Luke’a Jenningsa, został nakręcona nie tylko w Londynie, ale także w Berlinie, Paryżu, Rzymie, Barcelonie i Bukareszcie.

Co oglądać, siedząc w domu? Seriale dla tych, którzy tęsknią za podróżami
Kadr z serialu „Obsesja Eve” @HBO Polska
#Od Meksyku aż po Paryż: ZeroZeroZero

Czy podążając śladami przemysłu kokainowego można zjeździć cały świat? Roberto Saviano, autor powieści ZeroZeroZero, na podstawie której nakręcony został serial o tym samym tytule, pokazuje, że jest to podróż co najmniej przez kilka kontynentów. Serial obnaża mroczne tajemnice światowego handlu narkotykami – od produkcji aż po dostawę do miejsca konsumpcji. Historia zabiera widza w podróż po złożonym systemie wzajemnych zależności, który skażony jest przemocą. Od dżungli po drapacze chmur, od Meksyku po Paryż poprzez Afrykę równikową, Maghreb i Kalabrię.

#Miasteczko na dzikim zachodzie czy futurystyczna metropolia? Westworld, 3 sezony

Fani futurystycznych klimatów mogą udać się w mroczną podróż, by zgłębić narodziny sztucznej inteligencji i ewolucję grzechu. Serial HBO Westworld zabiera nas do świata, w którym każdy człowiek może zrealizować nawet najbardziej wyrafinowane fantazje. Wraz z bohaterami widz rozpocznie podróż w świecie rodem z Dzikiego Zachodu, by następnie odwiedzić Daleki Wschód, a potem też futurystyczne metropolie czy okupowane przez Niemców Włochy podczas II wojny światowej.

Źródłonota prasowa
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu