„Chrzciny” – plakat i zwiastun filmu

Już 26 listopada do kin trafi nowy film z udziałem Katarzyny Figury, Macieja Musiałowskiego, Tomasza Schuchardta i Michała Żurawskiego – Chrzciny. Niezwykła historia skłóconej rodziny, której losy połączą się z pewnym przełomowym dla Polski wydarzeniem…Prezentujemy plakat i oficjalny zwiastun filmu.

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

To co wyróżnia tę rodzinę to liczne nieporozumienia i konflikty. Wybuchają co chwilę. Ich przyczyną są kwestie – ideologiczne, światopoglądowe, czy też zwykłe przyziemne sprawy. Wszyscy są przekonani, że mają rację i w związku z tym nie muszą słuchać innych. Jednym słowem, nasi bohaterowie trwają w swoistym chocholim tańcu, który coraz szybciej zmierza do katastrofy.

mówi reżyser Jakub Skoczeń.

W rolach głównych: Katarzyna Figura (Żurek, Kiler), Maciej Musiałowski (Sala samobójców. Hejter), Tomasz Schuchardt (Jesteś Bogiem, Karbala), Michał Żurawski (Karbala, Król), Agata Bykowska (Kamerdyner), Marta Chyczewska (Planeta Singli 3), Marianna Gierszewska (Nina), Andrzej Konopka (25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy), Tomasz Włosok (Jak zostałem gangsterem, Diablo. Wyścig o wszystko) i Piotr Ligienza (Planeta Singli).

Chrzciny są pełnometrażowym debiutem fabularnym Jakuba Skoczenia (Żuławski o Żuławskim, Barwy szczęścia), który razem z Iwo Kardelem (Kret) jest także współautorem scenariusza do filmu. Za zdjęcia odpowiada Bartek Cierlica (Underdog, 365 dni). Scenografię przygotowała Aleksandra Klemens (The End), kostiumy – Dominika Gebel (Żyć nie umierać), charakteryzację – Agnieszka Hodowana (Wesele, Magnezja), montaż – Marek Król (Tajemnica Westerplatte, Ranczo) i Paweł Sitkiewicz (Underdog).

Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Producentką obrazu jest Bożena Krakówka – Andersa Street Art & Media. Koproducenci: Robert Ziółek – Mushchelka Production oraz Telewizja Polska. Dystrybucja w Polsce – Galapagos Films.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu