„Chłopi” — lektura szkolna otrzyma film animowany

Chłopi to jedna z obowiązkowych lektur szkolnych. Właśnie zapowiedziano jej nową ekranizację, lecz na jej premierę przyjdzie nam trochę poczekać.

Chłopi to powieść Władysława Reymonta opowiadająca o losach rodziny Borynów, która już w 1972 r. została zekranizowana jako serial, by rok później przekształcić się w pełnometrażowy produkt. Jednak tym razem będzie to film animowany od Doroty Kobieli i Hugh Welchmana — twórców brytyjsko-polskiego dramatu zatytułowanego Twój Wincent.

Co ciekawe, animacja zostanie stworzona przy użyciu ręcznie namalowanych obrazów inspirowanych dziełami z okresu Młodej Polski, czyli na przełomie XIX i XX wieku. Do pracy zaangażowano 50 malarzy, którzy namalują obrazy, a z tych powstanie 72 tysięcy klatek.

Powodem, dla którego zobaczymy animowanych Chłopów jest fakt, że reżyserka chciała stworzyć opowieść o kobietach z tamtego okresu. Dlatego w dużej mierze akcja będzie skupiona na losach Jagny.  Premiera została zaplanowana na 2022 rok, a wśród obsady zobaczymy:

  • Mirosława Bakę jako Boryna

'Chłopi' - Boryna w komorze

  • Sonię Mietelicę jako Hankę
  • Kamilę Urzędowską jako Jagnę

'Chłopi' - Jagna w kościele

  • Roberta Gularczyka jako Antka

'Chłopi' - Jagna i Antek

  • Ewę Kasprzyk jako Dominikową

'Chłopi' - Dominikowa

  • Andrzeja Konopkę jako Wójta

'Chłopi' - Wójt u Dominkowej

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu