Chadwick Boseman nie żyje

Tragiczne wieści obiegły dziś świat. Chadwick Boseman, znany między innymi z roli Czarnej Pantery, nie żyje.

O śmierci aktora poinformowała jego agentka. Chadwick odszedł w domu, otoczony żoną i najbliższymi mu osobami. Przyczyną śmierci był nowotwór okrężnicy, z którym zmagał się od kilku lat.

Na Twitterze pożegnali go już Martin Luther King III czy kolega z planu, Mark Ruffalo.

Chadwick Boseman z początku występował głównie jako postać drugoplanowa w pojedynczych odcinkach seriali. Zadebiutował w Brygadzie ratunkowej w 2003 roku, natomiast pierwszą główną rolę na dużym ekranie otrzymał w filmie 42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy. Boseman był nie tylko aktorem, ale pisał także scenariusze teatralnych spektakli.

Rozgłos przyniosła mu rola superbohatera, Czarnej Pantery, w filmach Marvela. Ostatnią produkcją, w jakiej mogliśmy go zobaczyć, było netflixowe Da 5 Bloods.

Chadwick Boseman miał zaledwie 43 lata.

Redakcja Popbookownik składa rodzinie i bliskim wyrazy największego współczucia.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu