Canal+ stworzy polską wersję „The Office”

Canal+, we współpracy z BBC Studios, stworzy polską wersję popularnego serialu komediowego The Office.

Oryginał ma już dwadzieścia lat, a został napisany i wyreżyserowany przez Ricky’ego Gervaisa i Stephena Merchanta. Ogromną popularność zyskał także amerykański odpowiednik The Office, gdzie główną rolę odgrywa Steve Carell. Produkcja, w formie mockumentary, stała się jedną z najchętniej oglądanych w serwisach streamingowych na świecie, mimo że pierwszy sezon liczy już szesnaście lat.

Jak podaje Canal+ w informacji prasowej:

W polskiej wersji THE OFFICE charakterystyczne elementy serialu zostały mocno osadzone w rodzimej rzeczywistości, ale wszystkie scenariusze, kreatywne koncepty i obsada są na bieżąco konsultowane i akceptowane z BBC. Scenarzyści czerpali inspirację z aktualnych nastrojów społecznych, konfliktów światopoglądowych, a kontrowersyjne poczucie humoru nawiązujące do krzywdzących stereotypów będzie testem na dystans Polaków do samych siebie.

Akcja serialu rozgrywać się będzie w Siedlcach, w firmie zajmującej się produkcją wody mineralnej. Michał – jej prezes – to człowiek bezrefleksyjny, pragnący uwagi i uznania. Kiedy firma trafia w ręce nowego właściciela, a pracownicy zaczynają się bać o swoje posady, tylko ich szef widzi te zmiany jako coś pozytywnego.

W głównych rolach wystąpią Piotr Polak, Vanessa Aleksander i Adam Woronowicz. Zdjęcia do polskiej wersji The Office już trwają. Premiera jesienią.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu