Branża gier otwiera się na 28 Finał WOŚP

0
Oficjalna grafika 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Po raz kolejny polskie firmy zajmujące się grami wideo pomagają popularnej organizacji charytatywnej.

To już 28 raz, w którym na jeden dzień w roku Polacy mimo różnic łączą się, aby wspólnie walczyć o lepsze jutro dla swoich pociech.

W tym roku fundacja zbiera pieniądze, aby zapewnić najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej. Jednak kilka dni temu Jerzy Owsiak wyznał, że w Australii znajdują się 3 sztaby i chce, aby zebrane fundusze zostały przeznaczone na pomoc ludziom, którzy zostali pokrzywdzeni przez tamtejsze pożary.

Świat gier ponownie dorzuca swoją cegiełkę i poprzez aukcje internetowe oferuje różne fanty. Zebraliśmy najciekawsze licytacje i umieszczamy je w dalszej treści newsa.

Figurka Dying Light 2 od JaRock.pl i Techlandu
Figurka z gry Dying Light 2 od JaRock.pl i Techlandu na rzecz 28 Finału WOŚP

JaRock to serwis umożliwiający łatwy dostęp do popularnych w naszym kraju streamerów. Tym razem łączą się oni w celu wsparcia Orkiestry i w tym roku organizują czterodniową transmisję, podczas której zbierają pieniądze. W momencie pisania tego tekstu fani przekazali JaRockowcom ponad 109 tysięcy złotych. Jednak to nie wszystko, bo dzięki współpracy z firmą Techland, portal wystawił na aukcję figurkę promującą grę Dying Light 2, która jak wiemy ma się ukazać na wiosnę.

Makieta domu rodziny Baker z Resident Evil 7 od GRY-Online.pl
Dom rodziny Baker z edycji kolekcjonerskiej Resident Evil 7 został przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

GRY-Online.pl wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy już od 16 lat. W tym roku ponownie firma wystawiła wiele przedmiotów ze swojego sklepu. Jednak najbardziej okazale prezentuje się makieta prezentująca mieszkanie głównych antagonistów z gry Resident Evil 7. Ta była dostępna jedynie w edycji kolekcjonerskiej, więc dziś, 3 lata po premierze jest to prawdziwy unikat, za który normalnie trzeba wyłożyć niemałe pieniądze.

Frostpunk z dodatkami i podpisami od 11Bit Studios

Najnowsza produkcja Polaków trafia pod młotek w wyjątkowej Edycji Wiktoriańskiej. W jej skład oprócz samej gry wchodzą pudełko z klapką, artbook oraz przepustka sezonowa, w którą wlicza się m.in. najnowsze fabularne DLC Ostatnia Jesień. Oczywiście przeznaczony na licytację egzemplarz został podpisany przez twórców Frostpunka.

Komplet medali za Rainbow Six Siege Masters League S#3 od Ubisoft Polska
Jeden z medali z kolekcji Rainbow Six Siege Masters League S#3

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege to gra stworzona z myślą o e-sportowej rozgrywce. Dlatego jeżeli chcecie poczuć się jak Mistrz Polski, a jakimś cudem ominął was turniej Masters League, to rodzimy oddział Ubisoftu udostępnił 4 medale. Takie same otrzymali laureaci finału LAN w Warszawie.

Zestaw gadżetów od CD-Action i Cenega Polska 
Jeden z zestawów gadżetów od CD Action i Cenega Polska na rzecz 28. Finału WOŚP.

Cenega Polska we współpracy z CD-Action przeznaczyła kilka różnych zestawów z fantami. Powyższy to tylko jeden z kilku dostępnych, w których znajdziecie gry, edycje kolekcjonerskie, książki, a nawet ubrania.

Trzeba przyznać, że kolekcjonerzy mają w czym wybierać. Najważniejsza jest jednak pomoc w szczytnym celu, a powyższe aukcje to tylko jeden z wielu sposobów, w jaki można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Chociaż oficjalnie cała akcja rusza dopiero dzisiaj, a ostateczny wynik poznamy w marcu, już teraz na koncie fundacji znajduje się 11 850 688 złotych.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.