Bluepoint Games dołącza do grona PlayStation Studios

Bluepoint Games – twórcy takich remake’ów jak Demon’s Souls czy Shadow of the Colossus oficjalnie stali się częścią PlayStation Studios.

Od kilku miesięcy PlayStation regularnie dołącza do swojego grona studia pełne utalentowanych deweloperów, aby ci przygotowywali dla nich gry na wyłączność lub też zajmowali się portowaniem gier na PC jak Uncharted: Legacy of Thieves Collection.

Tym razem ogłoszono, a właściwie potwierdzono informacje, o której wiadomo w branży wiadomo od jakiegoś czasu. Mianowicie do rodziny PlayStation Studios dołącza studio Bluepoint Games, którego deweloperzy stworzyli w ostatnim czasie remake Demon’s Souls, który był jednym z pierwszych tytułów dostępnych na PlayStation 5 (w rozmowie z IGN, szef PlayStation Studios, Herman Huist ujawnił, że sprzedało się 1,4 miliona egzemplarzy). Z tej okazji Sony przygotowało film będący podsumowaniem dotychczasowej współpracy.

O nawiązaniu współpracy wypowiedział się prezes Bluepoint Games, Marco Thrush:

PlayStation ma tak kultowy katalog gier, a dla nas nie ma nic lepszego, niż udostępnić niektóre z tych arcydzieł nowym graczom. Stając się częścią PlayStation Studios, nasz zespół może jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę jakości i stworzyć jeszcze bardziej imponujące doświadczenia dla społeczności PlayStation.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas przez te wszystkie lata – nie możemy się doczekać, aby dostarczyć Wam więcej niesamowitych gier w tym kolejnym rozdziale dla Bluepoint Games.

Jednocześnie potwierdził on, że aktualnie Bluepoint Games pracuje nad własną grą.

Nasz następny projekt, pracujemy teraz nad oryginalną produkcją. Nie możemy mówić o tym, co to jest, ale jest to dla nas kolejny krok w ewolucji. Przejście od remasterów do remake’ów miało na celu sprawdzenie nas samych i popchnięcie nas mocniej do następnego kroku.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu