„Black Myth: Wu Kong” rok później. Gameplay na Unreal Engine 5 i orientacyjna data premiery

Rok temu Black Myth: Wu Kong zachwycił wszystkich graczy. Twórcy z Game Science nadal pracują nad swoją produkcją, ale nie przeszkodziło to im przygotować kolejnego pokazu rozgrywki.

Właśnie minął rok od pierwszej zapowiedzi Black Myth Wu Kong. Osadzony w szesnastym wieku i inspirowany Podróżą na Zachód oraz lokalnym folklorem, chiński przedstawiciel gatunku RPG szybko zdobył zainteresowanie nie tylko graczy, ale i deweloperów, którzy po pokazie zgłosili się do studia Game Science, aby móc pracować nad projektem.

Od tamtego czasu deweloperzy całkowicie skupili się na pracy i nie ujawniali żadnych szczegółów na temat gry, oprócz tego, że prędko ona nie zadebiutuje. Jednak dziś twórcy podzielili się ze światem nowym materiałem z rozgrywki, która została już przeniesiona na silnik Unreal Engine 5, a Black Myth: Wu Kong trafi na Epic Games Store najwcześniej w 2023 r.

Dzięki implementacji ulepszonego silnika gra będzie działać w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę, a także obsługiwać technologie raytracingu i DLSS od firmy NVIDIA oraz Dolby Atmos.

Grzegorz Cyga
Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Popularne w tym tygodniu