„Black Mirror” – znamy datę premiery szóstego sezonu

Black Mirror powróci już niebawem z nowym sezonem.

Black Mirror debiutował w brytyjskiej telewizji w 2011 roku. Doczekał się dwóch sezonów, nim Netflix wykupił prawa do marki. Produkcja stała się międzynarodowym hitem, porywając wysokim budżetem, odcinkami pełnymi gwiazd oraz historiami mrocznymi u swoich podstaw.

Teraz Netflix potwierdził, że nowe odcinki kultowego serialu pojawią się na platformie już w czerwcu tego roku. Teaser szóstego sezonu zapowiada mroczną dystopię, jakiej fani mogli się spodziewać po Charliem Brookerze, choć nieco bardziej krwawą niż dotychczasowe epizody. Twórca sugeruje, że „szósty sezon Black Mirror jest najbardziej nieprzewidywalny, niemożliwy do zaklasyfikowania i nieoczywisty w historii”. Jak mówi, nowe odcinki pozostaną bardzo „blackmirrorowe”, ale znajdą się w nich „szalone zwroty akcji i większa różnorodność”.

„Zawsze czułem, że Black Mirror powinien pokazywać historie unikatowe i zaskakujące widza (oraz mnie samego). Co innego miałby robić? Ten serial powinien być trudny do zdefiniowania, powinien móc odkrywać sam siebie na nowo. Rzuciłem sobie wyzwanie, chcąc zaskoczyć widzów i mnie samego, i odwróciłem część własnych założeń na temat tego, czym jest ten serial. Tym razem obok tropów kojarzonych z Black Mirror znajdą się nowe elementy, także takie, których wcześniej nie chciałem zawierać w produkcji. Dzięki temu definicja „odcinka Black Mirror” znacznie się poszerzyła. Wszystkie te założenia udało się wcielić w życie dzięki niesamowitej ekipie złożonej z błyskotliwych reżyserów biegłych w swojej sztuce i aktorów tak utalentowanych, że nie powinni istnieć. Nie mogę się doczekać, aż ludzie obejrzą nowy sezon. Mam nadzieję, że będzie im się podobać – także te elementy, które nie powinny im się podobać.”

W szóstym sezonie na ekranach pojawią się, między innymi: Aaron Paul, Anjana Vasan, Annie Murphy, Auden Thornton, Ben Barnes, Clara Rugaard, Daniel Portman, Danny Ramirez, Himesh Patel, John Hannah, Josh Hartnett, Kate Mara, Michael Cera, Monica Dolan, Myha’la Herrold, Paapa Essiedu, Rob Delaney, Rory Culkin, Salma Hayek Pinault, Samuel Blenkin i Zazie Beetz.

ŹródłoVariety.com
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu