„Battlefield 2042” – wszystkie tajemnice trybu Hazard Zone

Hazard Zone to nowy tryb dedykowany miłośnikom dużych map, które także pojawią się w Battlefield 2042. Hazard Zone nie ma już przed nami żadnych tajemnic.

Zgodnie z zapowiedzią, DICE przygotowało prezentację trybu Hazard Zone, który znajdzie się w nadchodzącej grze Battlefield 2042. 

Okazuje się, że będzie to tryb dla 32 graczy na PlayStation 5, Xboksach Series X|S oraz PC i 24 graczy dla posiadaczy PlayStation 4 i Xboksa One, który będzie rozgrywał się na siedmiu podstawowych mapach.

Battlefield 2042 Hazard Zone - mapy

Uczestnicy zostaną podzieleni na czteroosobowe drużyny, w których głównym zadaniem, ale nie jedynym, będzie odzyskanie dysku z danymi.

Twoja czteroosobowa drużyna musi zlokalizować i odzyskać rozrzucone po polu walki dyski z kluczowymi danymi, jednocześnie rywalizując z wrogimi oddziałami i siłami okupacyjnymi, które mają ten sam cel. Odnieś sukces, zbierając dyski z danymi i wybierając właściwy moment na ewakuację, zanim burza ogarnie okolicę w tej grze o wysoką stawkę, w której nie ma drugich szans. Liczy się każda kula, każda potyczka i każda decyzja.

Battlefield 2042 Hazard Zone - 2

W Hazard Zone nie jest najważniejsze zabicie przeciwnika, a zebranie wspomnianych dysków i dbanie o zasoby. Twórcy też podkreślają, że w tym module ważną rolę odegrają promowane specjalizacje oraz efekty pogodowe.

Hazard Zone łączy pełną napięcia rozgrywkę, skoncentrowaną na przetrwaniu drużyny, z najlepszymi cechami z sandboxu Battlefielda. Ty i twoi koledzy z drużyny będziecie walczyć nie tylko z rywalizującymi oddziałami, ale także z siłami takimi jak Tornado, które mogą uderzyć w losowych momentach, a także śmiertelnie niebezpiecznymi Siłami Okupacyjnymi, które próbują chronić dane. Te Siły Okupacyjne mogą szybko zdobyć cel i skupiają się na ochronie. Długotrwała walka z nimi może wyczerpać twoje zasoby, nie wspominając o zaalarmowaniu pobliskich oddziałów graczy. Jeśli zdecydujesz się zaangażować, twoje umiejętności w posługiwaniu się bronią będą kluczowym czynnikiem.

Za zebrane dane gracze otrzymają specjalną walutę, Dark Market Credits, na nabycie wyposażenia czy ulepszeń.

Battlefield 2042 Hazard Zone - ulepszenia

Oprócz tego gracze będą mogli zbierać specjalne nadajniki, które pozwolą m.in. przywrócić do życia poległych sojuszników.

Zapewnij swojej drużynie przewagę w walce za pomocą nadajników – laptopów rozsianych po całej mapie, które można zbierać i z których można korzystać, kiedy tylko potrzeba dodatkowego wsparcia. W dniu premiery dostępne będą trzy rodzaje nadajników: Nadajniki posiłków, pojazdów i Szarików.

Za pomocą określonych nadajników można reanimować poległych sojuszników. Te nadajniki posiłków mogą być zbierane, a następnie wykorzystywane w dowolnej chwili. Po prostu wezwij posiłki ze swojego tabletu i czekaj na odliczanie, a powaleni członkowie drużyny powrócą do walki na spadochronie.

Grzegorz Cyga
Ten człowiek cały czas gra. Na komputerze, na konsolach PlayStation i na nerwach sąsiadów z racji, że jego bronią w realnym świecie jest gitara elektryczna.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu