„Ballada ptaków i węży” Suzanne Collins – zapowiedź książki

0
Na tę powieść czeka wielu czytelników. Od zakończenia trylogii Igrzyska śmierci minęło trochę czasu, teraz Suzanne Collins wraca z nową książką, której akcja rozgrywa się w tym samym świecie. Premiera Ballady ptaków i węży 17 czerwca.

„Ballada ptaków i węży” Suzanne Collins – zapowiedź książkiDziesiąte Głodowe Igrzyska rozpoczyna poranek dożynek. Na Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow przygotowuje się, by jak najlepiej wykorzystać szansę na chwałę – jako mentor. Jego rodzinny dom podupadł i kruchy los mężczyzny zależy teraz od tego, czy Coriolanus zdoła pokonać innych mentorów urokiem i sprytem.

Tyle że los nie bardzo mu sprzyja. W udziale przypadła mu dziewczyna z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Losy obojga splotą się ciasno – każda decyzja, jaką podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie walka trwa aż do śmierci, ale poza areną Coriolanus zaczyna współczuć trybutce… Wie jednak, że musi zrównoważyć obowiązek postępowania według zasad z chęcią przetrwania niezależnie od ceny.