Anya Taylor-Joy jako szachistka. „Gambit królowej” – teaser serialu Netflixa

Netflix opublikował pierwszy teaser oraz zdjęcia do swojego nadchodzącego miniserialu Gambit królowej, w którym zobaczymy Anyę Taylor-Joy w roli genialnej szachistki.

Produkcja została oparta na powieści autorstwa Waltera Tevisa i opowie o cenie geniuszu. Porzucona w sierocińcu w Kentuky we wczesnych latach pięćdziesiątych Beth Harmon (w tej roli Taylor-Joy) odkrywa niesamowity talent do szachów. Niestety jednocześnie dziewczyna uzależnia się od środków uspokajających, które są podawane dzieciom. Dręczona przez swoje demony i napędzana przez narkotyczną obsesję Beth zmienia się w utalentowanego wyrzutka, próbując przekroczyć tradycyjne granice w szachowym świecie, zdominowanym przez mężczyzn.

W obsadzie są także Marcin Dorociński, Marielle Heller, Thomas Brodie-Sangster, Moses Ingram, Harry Melling i Bill Camp. Reżyserią, jak i scenariuszem zajął się nominowany do Oscara Scott Frank.

Premierę Gambita królowej zaplanowano na 23 października.

ŹródłoComingsoon
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co brytyjskie. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu