„Annette” – premiera od Gutek Film na MOJEeKINO

Trzeba przyznać temu twórcy, że miał wizję ale też odwagę, by stworzyć film, który jest niebywale odmienny od wszystkiego co do tej pory widzieliśmy w kinie.

Co prawda Leos Carax (Holy Motors) nigdy nie był twórcą mainstreamowym i naiwnością byłoby oczekiwanie, że jego pierwszy anglojęzyczny film będzie czymś innym niż szalonym roller coasterm.

Annette – musical z Adamem Driverem, Marion Cotillard i Simonem Helbergiem w rolach głównych premierowo na platformie MOJEeKINO od 11 listopada!

Annette czerpie z muzycznych konwencji rock opery, a to zasługa The Sparks, którzy stworzyli historię i muzykę, a Carax współpracował przy tekstach i scenariuszu.

Słynny komik stand-upowy Henry (Adam Driver) zakochuje się w Ann (Marion Cotillard), śpiewaczce operowej. W świetle reflektorów stanowią idealną parę, o czym można dowiedzieć się z tabloidów. Jednak ich związek nie jest stabilny, zwłaszcza że kariera Ann rozkwita, podczas gdy Henry’ego chyli się ku upadkowi. Ich życie odmienią narodziny córki – Annette, dziewczynki o wyjątkowym darze.

Ten film zabarwiony jest desperacją i głębokim smutkiem, a emocjonalne skrajności są doskonale pokazane przez Adama Drivera w jego złożonej postać, która nie zna umiaru.

Choć nie jest to film dla każdego, spróbujcie mu dać choćby 20 min, by przekonać się i zostać do końca, by odkryć co się dzieje?

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu