Amazon nakręci serial na podstawie „Ninth House” Leigh Bardugo

0
Kolejne dobre wieści dla fanów twórczości Leigh Bardugo. Amazon Studios nabył prawa do zekranizowania serialu opartego o najnowszą powieść pisarki zatytułowaną Ninth House.

Już niedługo za sprawą platformy Netflix obejrzymy serial na podstawie trylogii Grisza i Szóstki wron. Więcej informacji o tym projekcie znajdziecie pod tym linkiem.

Tymczasem, jak podaje serwis Deadline, Amazon nakręci serial na podstawie Ninth House, czyli pierwszej powieści Leigh Bardugo dla dorosłych. Pisarka nie tylko napisze scenariusz do produkcji, ale została także producentką wykonawczą wraz z Pouya Shahbazianem (cykl filmów Niezgodna, Twój Simon).

Opis książki brzmi następująco:

Galaxy „Alex” Stern jest nietypową studentką pierwszego roku Yale. Wychowywana w Los Angeles przez matkę hipiskę, Alex wcześnie porzuciła szkołę i wkroczyła w świat handlarzy narkotyków. W wieku 20 lat jest jedyną ocalałą z przerażającego, wciąż nierozwiązanego zabójstwa. Niektórzy mogą powiedzieć, że zmarnowała życie. Ale przebywając w szpitalu, Alex dostaje drugą szansę: ofertę studiów na jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów. Jaki jest haczyk i dlaczego właśnie ona?

Poszukując odpowiedzi na te pytania, Alex przybywa do New Haven. Jej tajemniczy dobroczyńcy zlecili jej monitorowanie tajnych stowarzyszeń w Yale. Osiem należących do nich pozbawionych okien „grobowców” często odwiedzają bogaci i wpływowi ludzie: od wysokich rangą polityków po największych graczy Wall Street. Ale ich praktyki okultystyczne są bardziej złowieszcze, niż można by sądzić. Posługują się zakazaną magią. Wskrzeszają umarłych. A czasami żerują na żywych.*

*Opis pochodzi ze strony LubimyCzytac.pl.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.