Adaptacja „Strażniczki. Zaginionych miast” od Disneya. Ben Affleck na pokładzie

Disney nosi się z zamiarem nakręcenia adaptacji pierwszego tomu Zaginionych miast Shannon Messenger – Strażniczki.

Powieść ukazała się po raz pierwszy na rynku czytelniczym osiem lat temu i skupia się na  Sophie Foster – dziewczynce z telepatycznymi zdolnościami. Pewnego dnia poznaje ona tajemniczego chłopaka, Fitza, również potrafiącego czytać w myślach. Bohaterka wkrótce potem dowiaduje się, że nie ludzki świat, a Zaginione Miasta są jej prawdziwym domem. Sophie musi odkryć tajemnicę na temat tego, kim jest, jaki jest sens jej istnienia, dlaczego posiada moce i dlaczego była tyle lat ukrywana w innym świecie.

Na pokładzie adaptacji Strażniczki jest już Ben Affleck, ale bynajmniej nie będzie on w filmie występował. Zajmie się bowiem… reżyserią. Jak donoszą źródła, najprawdopodobniej także zasiądzie na krześle producenta.

Przypomnijmy, że Strażniczka to bestseller New York Timesa, która sprzedała się w ponad 2,5-milionowym nakładzie.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tulmbreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu